Blog > Komentarze do wpisu

Święta coraz bliżej...

Ostatnio dotarło do mnie, że Święta są już naprawdę blisko.
Jak co roku czekając na Święta Bożego Narodzenia, myślimy o pysznych potrawach, rodzinnej atmosferze, ale także o prezentach dla naszych ukochanych. Zabiegani, nie mający na nic czasu, mimochodem wpadamy w wir świątecznych przygotowań.
Kiedy powinniśmy zacząć przygotowania, aby wszystko było gotowe na czas?
Co tak naprawdę powinniśmy zrobić i jakie priorytety nadać Świątecznym przedsięwzięciom?
Wg mnie powinniśmy zrobić coś własnoręcznie, prosto z serca i przede wszystkim przygotować to znacznie wcześniej niż zazwyczaj.
Nie, nie...nie myślę żebyście robili własnoręcznie kolczyki. Chodzi mi o zupełnie co innego:)
Pomyślcie, takie działanie ma wiele plusów o których być może nawet nie myślimy.
Po pierwsze im wcześniej, tym taniej.
Po drugie, zamiast błądzić i tracić czas w przedświątecznych kolejkach, możemy posłużyć się odrobiną własnej kreatywności i zrobić coś co z pewnością spodoba się i zostanie docenione przez pozostałych członków rodziny.
Przy okazji myślenia nad zaletą takiego działania w mojej głowie pojawiły się kolejne pytania: jak często zastanawiamy się na czym tak naprawdę polega idea własnego obdarowywania się?
Przecież całą kwintesencją Świąt Bożego Narodzenia jest umocnienie rodzinnych więzi poprzez przywołanie wspólnych chwil, niezapomnianych momentów.
Co jest tak naprawdę ważne dla mnie i mojej rodziny?
Spersonalizowane prezenty dużo lepiej komponują się swoim charakterem i trafiają w nasze potrzeby.
Dlatego w tym roku , ale pewnie nie tylko w tym, bo mam nadzieję, że stanie to się naszą tradycją, własnoręcznie robię foto kalendarz. Pomyślałam, że jego wykonanie jest idealnym sposobem na odwołanie się do wcześniej wspomnianej idei Świąt, obdarowywania się oraz wspaniałym wyjściem z opresji przedświątecznej gorączki.
Dodatkowo, foto kalendarz jest prezentem bardzo praktycznym, który z pewnością będzie służył przez cały rok. Taki kalendarz ze zdjęciami z pewnością mile zaskoczy moich bliskich.


Wyobraźcie sobie, że dajecie taki foto kalendarz np. Mamie, Dziadkowi, Siostrze, a w nim znajdują się zdjęcia najwspanialszych momentów z waszego życia spędzonych z daną osobą, przypisanych tematycznie do poszczególnych pór roku?
Wykonanie foto kalendarza możemy uzupełnić jakimś innym małym upominkiem, np. niewielkimi koczykami, ale należy pamiętać że "kupne" prezenty powinny być dodatkiem i nie powinny przyćmić tego co tak naprawdę w czasie Świąt jest najważniejsze.
Ja wiem jaki głębszy przekaz niesie taki zrobiony z sercem kalendarz, ale jest to też moment w którym mogę  przekazać właśnie takie wartości i uczucia moim dzieciom.
Widok radości ukochanych, ich wzruszenie, które z pewnością się pojawi, może okazać się kluczem do prawdziwego przeżycia tego ważnego dla każdego z nas okresu.
Myślę, że w te Święta powinniśmy dużo wcześniej pomyśleć o takich prezentach i spróbować czegoś innego niż zwykle. Dlaczego nie?

piątek, 23 listopada 2012, lianna68
Święta coraz bliżej... foto kalendarz artykuł święta prezent Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Polecane wpisy

Instagram

Galerie Toplista


Znak akceptacji